Jaki soundbar do 500 zł kupić?

Jaki soundbar do 500 zł kupić?

Dobry dźwięk z telewizora to coś, o czym marzy każdy kinomaniak. Niestety, standardowe głośniki montowane w telewizorach często nie dają tak dobrego dźwięku, jak moglibyśmy tego oczekiwać. Wraz z postępem technologicznym obraz w telewizorach staje się coraz lepszy, a sama matryca coraz bardziej płaska. Mniej miejsca w obudowie na dobre głośniki to problem, z którym boryka się każdy producent telewizorów. Jest jednak na to rada-soundbar.

Dobry dźwięk nie wymaga wielotysięcznych inwestycji. W tym poradniku pokazujemy, jak w prosty i tani sposób wyposażyć domowe kino w nowy system nagłośnia, jakie polecane soundbary do 500 zł warto kupić oraz na co konkretnie zwrócić uwagę podczas wyboru nowego audio dla domu.

Najlepsze soundbary do 500 zł - ranking 2022

# Nazwa produktu Producent Cena
1 Samsung HW-K360 Samsung Sprawdź cenę
2 Sony HT-SF150 Sony Sprawdź cenę
3 JBL BAR Studio JBL Sprawdź cenę
4 Philips HTL1510 Philips Sprawdź cenę
5 TCL TS5000 TCL Sprawdź cenę

Tani soundbar do 500 zł – dlaczego warto?

Niejednokrotnie spotkaliśmy się z pytaniem, jaki soundbar do 500 zł kupić, aby nie żałować. Wybór sprzętu audio w tym przedziale cenowym jest całkiem spory, a każdy z producentów zachwala swoje urządzenia. Mimo tak niskiej ceny, soundbary za 500 zł wyposażone są w szereg dodatkowych i ciekawych funkcji, które z pewnością przypadną nam do gustu. Do najbardziej pożądanych zaliczyć możemy moduł Bluetooth, radio FM, NFC oraz system łatwego przełączania pomiędzy sparowanymi urządzeniami. Dzięki funkcjom bezprzewodowym, muzykę na soundbarze odtwarzać możemy bezpośrednio z urządzeń przenośnych, jak smartfon czy tablet.

Soundbar za 500 zł a podstawowe parametry

W tym przedziale cenowym dostaniemy dobry sprzęt, oferujący dźwięk znacząco lepszy od tego, który wydobywa się z fabrycznych głośników telewizora. Wybierając zestaw za ok 500 zł możemy liczyć na moc łączą zestawu ok 80-120 W (listwa + subwoofer), szereg podstawowych gniazd (HDMI, USB, czytnik kart pamięci) oraz estetyczny, minimalistyczny design. Listwa głośnikowa oprócz funkcji grających, pełni również rolę dekoracyjną, dlatego podczas wybierania nowego soundbara warto zwrócić uwagę również na jego wygląd.

Zestaw z subwooferem czy bez?

Przeglądając oferty soundbarów do 500 zł można spotkać dwa rodzaje ofert- soundbary z subwooferem lub bez niego. Czym one się różnią? Subwoofer odpowiedzialny jest za generowanie dźwięku o niskiej częstotliwości, potocznie zwanego basem. Jeżeli zależy nam na dobrym podbiciu basowym podczas słuchania muzyki czy oglądania filmów, warto postawić na zestaw z subwooferem aktywnym. Dlaczego aktywnym? Subwoofer w tej wersji nie wymaga podłączenia dodatkowego wzmacniacza, bowiem przetwornik ten wbudowany jest fabrycznie w listwę.

W przypadku, gdy mamy na stanie dobry wzmacniacz, możemy rozważyć zakup soundbaru z subwooferem pasywnym. Wówczas głośnik niskotonowy podłączymy do posiadanego już wzmacniacza.

Jeżeli nie wiesz, jaki soundbar do 500 zł kupić, sprawdź nasz ranking. Znajdziesz w nim najlepsze i najchętniej polecane soundbary dostępne w sklepach. Tworząc nasz ranking soundbarów do 500 zł sprawdziliśmy niejedno forum, przeanalizowaliśmy setki opinii oraz przetestowaliśmy wiele topowych modeli w celu wybrania tych, których zakup najbardziej się opłaca.

Słuchawki sportowe – dodatkowe funkcje

Funkcjonalność sprzętu to coś, na co coraz częściej zwracamy uwagę. Z dodatkowych funkcji, na jakie warto zwrócić uwagę przy słuchawkach sportowych, jest zbudowany mikrofon oraz panel sterowania służący do zmiany utworów. Słuchawki sportowe z mikrofonem to doskonała opcja dla tych, którzy często prowadzą rozmowy a nie chcą każdorazowo przerywać sobie treningu. W przypadku słuchawek na kablu obie te funkcjonalności zamieszczone są na przewodzie. W słuchawkach Bluetooth zarówno mikrofon, jak i panel zmiany utworów, znajdziemy bezpośrednio na słuchawce.

Kolejnym atutem, w jaki mogą być wyposażone słuchawki BT do biegania, jest pulsometr. W to udogodnienie wyposażone są jedynie wybrane typy słuchawek sportowych. Pulsometr optyczny zbiera informacje na temat naszego treningu, synchronizując dane z naszym smartfonem. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na zakupie dodatkowej opaski sportowej czy zegarka do ćwiczeń.